Ameliyathane Kontrol Panelinin Diğer Bağlantıları

Ameliyathane Kontrol Panellerine entegre birçok ürün ve ekipman kendi özellikleri doğrultusunda bağlantı şekillerine haizdirler. Bunlardan en bilinir olanları Müzik yayın sistemleri ve telefon entegrasyonudur.

Telefon entegrasyonu hastane altyapısına göre farklılık gösterse de klasik analog santraller hastanelerde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Günümüzde IP telefonların her alanda yaygınlaşması Ameliyathane Kontrol panellerinin de bu özellikte telefon alt yapısına sahip olma gereksinimi doğurmuştur.

Hastanelerde kullanılan müzik yayın sistemleri hastane yönetiminin belirlediği müzik, radyo ve acil anonsların istenilen mahallere aktarılmasını kapsamaktadır. Hastanelerin genel alanlarından hasta odalarına, görüntüleme odalarından yoğun bakımlara kadar birçok mahale ses sisteminin aktarılması sağlanabilmektedir. Ameliyathanelerde ise bu durum diğerlerine göre farklılık göstermektedir. Yukarıda belirtilen genel seslendirmenin dışında Ameliyathanelerde tıbbi personelin kendisi ya da hastalar için uygun gördüğü müzik türleri dinlenebilmektedir. Ameliyathane kontrol panelleri bu talepleri karşılamak üzere bazı teknik özelliklerle donatılmıştır. 4 kanal müzik yayın seçimi, dahili hoparlör, ses seviyesi belirleme gibi özellikler kontrol panellerinin olmazsa olmazlarındandır.

Şekil-4 Müzik Yayın Sistemi

 

Günümüzde taleplerin artmasıyla birlikte Ameliyathane Kontrol panellerindeki müzik yayın sistemi gelişmeler göstermiş, USB ve Bluetooth bağlantısı ile MP3 çalabilme özellikleri de panellere entegre edilmiştir.

SONUÇ

Ameliyathane Kontrol Panelleri bağlantılı olduğu sistemler paralelinde gelişerek birçok farklı özellik ve modelle günümüze ulaşmıştır. Bu özelliklerin yanı sıra günümüzde hızla ilerleyen teknolojik gelişmeler, görsel konseptler ve kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulduğunda Ameliyathane Kontrol Panelleri sonu gelmeyen özelliklerle hastanelerdeki yerlerini almaktadırlar.

REFERANSLAR

×
img

  İletişime Geç!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye