Proje

İzole Güç Sistemi Uygulama Örneği

Kategori

Elektrik Mühendisliği,

Proje Durumu

Tamamlandı

Müşteri

Acıbadem Altunizade Hastanesi

Proje Tanımı

İstanbul Altunizade’de devam etmekte olan Acıbadem Altunizade Hastanesi 95.000 m2 kapalı alana ve 17.000 m2 arazi alanına sahiptir. 2017 yılı başında tamamlanması hedeflenen, 250 yatak kapasiteli tam donanımlı hastanenin tasarım ve inşaatı Acıbadem Grubu tarafından yapılmakta olup proje LEED Healthcare (Sağlık Binaları) kategorisinde Gold sertifikası adayıdır.

BEKLENTİLER

Acıbadem Altunizade Hastanesinin teknik yönetimi, Ameliyathane, Prematüre bebek odaları ve Yoğun Bakım Odaları gibi Grup2 kapsamında değerlendirilen mahallerin IT Sistemden beslenmesini talep etmektedir. Aynı zamanda Hata Tespit Sistemli İzole Güç Panellerinin entegre edilmesi ve bu panellerden gelecek bildirilerin Merkezi alarm panelleri tarafından izlenmesi, hangi mahalde hangi arızanın gerçekleştiği bilgisinin tespit edilmesi ve bu bilgilerin SCADA üzerinde izlenmesi beklenmektedir.

UYGULAMA

Acıbadem Altunizade hastanesinde yer alan Grup2 odalarının tümü IT şebeke üzerinden Bender İzole güç sistemleri ile beslenmesi planlanmıştır. Böylelikle elektriksel hatalara ve kesintilere karşı önlemler alınarak, hastaların, personelin ve elektriksel ekipmanların güvenliği sağlanmış olacaktır.

SONUÇ

Acıbadem Altunizade hastanesinde yer alan Ameliyathane, Prematüre bebek odaları ve Yoğun Bakım gibi Grup2 odaları kapsamında değerlendirilen mahallerin tümü İzole Güç Sisteminden beslenmesi sağlanacak, tüm İzole Güç Sistemi Bender İzolasyon izleme cihazları ve hata tespit sistemi ile kontrol edilerek, oluşabilecek tüm izolasyon hatalarının tespit edilmesi, tespit edilen izolasyon hatalarının ilgili teknik birimlere sesli ve görsel uyarı panelleri ile aktarılması, aynı zamanda TCP/IP Ethernet Çevirici sayesinde oluşabilecek hataların SCADA ve otomasyon ekranlarından kolaylıkla okunabilmesi sağlanmış olacaktır.

 

×
img

  İletişime Geç!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye