Proje

Antalya 19 km Raylı Sistem

Kategori

Elektrik Mühendisliği,

Time

5 Ay

Proje Durumu

Tamamlandı

Müşteri

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Proje Tanımı

Antalya’da yapılan açılış töreninde, EXPO’ya ulaşım için yapılan raylı sistem de tanıtıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma Bakanlığı’nında desteği ile EXPO 2016 alanına ulaşım için 5 ay gibi kısa bir sürede 19 kilometre raylı sistem hattı inşa etti. 19 kilometre uzunluğunda olan bu hattın tüm Cer Gücü sistemlerini ve anahtarlama ekipmanlarının yapımında Aktif Group başrol oynadı. OG Hücrelerin, Cer Trafolarının ve iç ihtiyaç trafolarının yanında Redresör Grubu ve DC Anahtarlama Ekipmanlarının da bulunduğu Trafo Merkezlerinin yapımı tamamlandı. OG Hücrelerini kendi bünyesinde Ankara’da bulunan fabrikasında imalatını yapan Aktif Group, Cer ve İç ihtiyaç trafolarını distribütörlüğünü yaptığı ve özellikle Raylı Sistemlerde dünya liderlerinden biri olan Tesar markası ile tamamlamıştır.

Yine Raylı Sistemlerde adından sıkça söz ettiren ve Aktif Group‘un, Ankara’daki fabrikasının da hissedarı olan COET–FRIEM grubunun geniş ürün yelpazesine ait en önemli ekipmanlarından olan Cer Gücü redresörleri ve DC Anahtarlama ekipmanları da Antalya Metro projesindeki trafo merkezlerinde yerini almıştır. Böylelikle OG’den katanere kadar tüm enerji dağıtımında Aktif’in imzası bulunmaktadır.

Antalya 1. Aşama Raylı Sistemlerde olduğu gibi 2. Aşamada da Kompanzasyon Sistemlerin de Aktif markası tercih edilmiştir. Böylelikle 1500 kVAR Şönt Reaktör Sistemiyle Antalya 2.Aşama Raylı Sistemlerin Kompanzasyon ihtiyacı karşılanmış olacaktır.

Proje genelinde kullanılan ekipmanlar;

10 adet 2750 kVA Cer trafosu
3 adet 400 kVA İç ihtiyaç trafosu
7 adet 250 kVA İç ihtiyaç trafosu
20 adet 75 kVAr Şönt Reaktör Sistemi
10 adet 2500 kW Cer Gücü Redresörü
10 adet Incoming Hücresi
40 adet Fider Çıkış Hücresi 750 VDC
10 adet By-pass ve Ayırıcı Hücresi 750 VDC
10 adet Negatif Voltage Limiting Device
52 adet 36 kV SMC Metal Clad OG Hücresi

×
img

  İletişime Geç!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye