Proje

Dünya’da Bir İlkin Gerçekleştirileceği Asrın Projesi

Kategori

Elektrik Mühendisliği,

Proje Durumu

Tamamlandı

Müşteri

T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı

Proje Tanımı

T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın “Dünya’da Bir İlkin Gerçekleştirileceği Asrın Projesi” olarak nitelendirdiği, Kıbrıs’ın içme suyu ihtiyacını karşılayacak, Türkiye ile KKTC arasındaki deniz altı boru hattı projesi kapsamındaki pompa istasyonlarının enerji ihtiyacını karşılayacak panolar Aktif Elektroteknik tarafından temin edilmiştir. Proje sürecinde DSİ, Aktif markasının uygunluğunu onaylamış ve Aktif’i onaylı marka listesine almıştır. Proje kapsamında 16 adet 12kV, 1250A, 25kA/3s ve 13 adet 24kV, 1250A, 25kA/3s SNC-2 tipi Metal Clad panolar teslim edilmiştir.
Türkiye tarafında inşa edilen Alaköprü Barajı’ında tutulan su, Akdeniz’in altından geçecek boru hattı ile Kıbrıs tarafındaki Geçitköy Barajı’na aktarılıp, KKTC şebekesinde dağıtılacaktır. Boru hattından KKTC’ye gelen suyun Geçitköy Barajı’na aktarılması, Güzelyalı Pompa İstasyonu, Geçitköy Barajı’nda tutulan suyun KKTC şebekesine aktarılması Geçitköy Pompa İstasyonu ile sağlanacaktır.
İlk olarak 7 Mart 2011 yılında temelleri atılan projenin son aşaması tamamlanmış ve 17 Ekim 2015 tarihinde hizmete alınmıştır.
×
img

  İletişime Geç!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye