Proje

OCP-11 Ameliyathane Kontrol Paneli Uygulama Örneği

Kategori

Elektrik Mühendisliği,

Proje Durumu

Tamamlandı

Müşteri

Bahçelievler Memorial Hastanesi

Proje Tanımı

Bahçelievler Memorial Hastanesi

Sağlık, birinci önceliğimiz. Memorial Sağlık Grubunun 11. Hastanesi Bahçelievler Memorial bu bilinçle kuruldu. Tüm kadrosu ile 14 ameliyathanesi, 231 hasta odası, 49 yoğun bakım ünitesi ile çağdaş tıbbi ihtiyaçları tamamen karşılayan bir yapı. Memorial Grup’ta Aktifi seçenler arasında.

Beklentiler:

Son teknoloji ile kurulan Bahçelievler Memorial Hastanesi Ameliyathanelerinde kullanılmak üzere “Ameliyathane Kontrol Paneli” ihtiyacı doğmuştur. Burada kullanılacak OCP-11 Ameliyathane Kontrol Paneli (Operating Theatre Control Panel) ürünlerinde kullanılmak üzere standart olan ortam kontrol fonksiyonları (iklimlendirme, aydınlatma, vs..) dışında aşağıdaki şekilde özel ihtiyaçlar doğmuştur.

 • Kullanıcı dostu gözü yormayan bir ara yüz
 • Hastane görüntüleme sistem entegrasyonu (PACS)
 • Harici veri girişi (Flash bellek, internet, vs…)
 • Web browser ile internet bağlantısı
 • Görüntülü Telefon Görüşmesi

Yapılan Uygulama:

Rutin uygulamalarda üst düzey kullanım sağlayan OCP-11 Ameliyathane Kontrol Paneli ürünü bu özel isteklerin büyük bir kısmını karşılamaktaydı. Hastane yönetimi ile yapılan (Kullanım dostu ek özelleştirmeler) görüşmeler sonrasında yazılım ve donanım özelleştirilmeleri hızlı bir şekilde gerçekleştirildi. Prototip üretimi ve testleri yapılan OCP-11 Ameliyathane Kontrol Paneli Bahçelievler Memorial Hastanesi heyetine sunuldu ve kabulü yapıldı. Üretimi yapılan dokunmatik 21,5 inç dokunmatik ekranlı 14 adet OCP-11 Ameliyathane Kontrol Paneli kurulumu Bahçelievler Memorial Hastanesi ameliyathanelerine yapılmıştır. Gerekli kabul prosesleri uygulanarak devreye alınmıştır.

Sonuç:

Son teknoloji OCP-11 Ameliyathane Kontrol Paneli ürünü ile beraber ameliyathanelerde kullanılan iklimlendirme, aydınlatma kontrolü, radyo yayını gibi ihtiyaçlar karşılandı. Bunlara ek olarak ameliyat sırasında konsültasyon yapmak için görüntülü görüşme, resim ve pdf gibi formatlarda veri girişi ile daha önceki test ve raporlara erişim, PACS sistemi üzerinde daha evvel yapılmış olan görüntüleme sonuçlarına kolay ulaşım (Röntgen, MR, tomografi sonuçları gibi…) gibi bir çok gereksinimde karşılanmış oldu. Operasyon sırasında ihtiyaç duyulabilecek iklimlendirme ve aydınlatma kontrolleri de geniş dokunmatik ekran sayesinde kolaylıkla izlenebilir ve kolay kontrol edilebilir hale getirildi. Bahçelievler Memorial Hastane Ameliyathaneleri Aktif Mühendislik ürünü OCP-11 Ameliyathane Kontrol Panelleri ile emin ellere teslim edildi.

×
img

  İletişime Geç!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye