Proje

Kadiköy-Kartal (M4) Metro Hattı

Kategori

Construction,

Proje Durumu

Tamamlandı

Müşteri

Doğuş Grubu

Proje Tanımı

İstanbul’un en büyük metro yatırımı olan ve 2011 yılında faaliyete giren Kadiköy-Kartal (M4) metro hattı, OG kablolardan kaynaklanan reaktif gücün Otomatik Şönt Reaktör Sistemleri ile kompanzasyonu ve iş kapsamındaki tüm tasarım ve mühendislik hizmetleri için Aktif Mühendisliği tercih etmişti. 2011 yılında teslim edilip başarılı şekilde devreye alınan ve tamamen otomatik çalışan sistem, 2600 kVAr gücündedir ve 6 farklı trafo merkezine konumlandırılmıştır.

2014 yılı içinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafınca, Anadolu yakasının ikinci büyük metro inşaatı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy (M5) metro hattı için dünya çapında ihaleye çıkıldı. İhale ilanı Avrupa Birliği resmi sitesinde yayınlandı. İhaleye Türkiye ve birçok ülkeden dalında uzman inşaat firmaları katıldı. 563 M€ bedel ile Doğuş Grubu’nun kazandığı ihale, İstanbul Anadolu yakasını 16 istasyonluk ve 20 km’lik yepyeni bir metro hattına kavuşturacak. Hattın ileride Sultanbeyli ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na uzatılması bekleniyor.
Doğuş Grubu’nun Üsküdar Ümraniye metro projesi Otomatik Kompanzasyon Sistemleri alım ihalesine katılan Aktif, Kadiköy-Kartal metrosundan sonra İstanbul’un ikinci büyük metro uygulaması olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy (M5) metro projesinde de kompanzasyon işleri alt yüklenicilik sözleşmesini imzalamıştır. Proje kapsamında kurulacak 3800 kVAr toplam gücündeki Otomatik Şönt Reaktör sistemi, 5 farklı çalışma senaryosuna göre 6 farklı ölçü merkezinden alacağı bilgiler ışığında kompanzasyon yapacaktır.
Raylı sistem kompanzasyonu konusunda uzman kadrosu, saha tecrübesi ve geniş mühendislik imkanları ile Aktif, gelişen bu sektörde yoluna emin adımlarla devam etmektedir.
×
img

  Hızlı Teklif Al!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye