Proje

İzmir Metrosu 3. Faz Uzatması

Kategori

Elektrik Mühendisliği,

Proje Durumu

Tamamlandı

Müşteri

AYKON Firması

Proje Tanımı

Türkiye’nin Büyük Metropollerinden biri olan ızmir de gerçekleştirilmekte olan 3. Faz Metro Uzatma Hattı kapsamında teknik bilgi birikimi ve tecrübeleri ile Aktif Group şirketlerinden Aktif Raylı Sistemler malzeme ve hizmet sağlayıcısı olarak tercih edilmiştir. Sigma-Borege-Gürçubuk konsorsiyumu tarafından alınan ihale kapsamında DC ve AC elektrifikasyon malzemeleri Elektrik Yüklenicisi AYKON firmasına teslim edilmiştir ve trenli testler yapılmaktadır.

Proje kapsamında Bornova Hastane ve EVKA-3 istasyonları için kullanılacak Redresör Üniteleri, DC Giriş Hücreleri, DC Hat Besleme Hücreleri, Negatif Hücreler, Aşırı Voltaj Koruma Cihazları ve Hat Ayırma Hücreleri ile beraber, mevcut sistemin AC bağlantıları için kullanılacak olan Gaz ızoleli AC Hücrelerde proje kapsamında Aktif Raylı Sistemler olarak temin edilecektir. Aynı zamanda bu hücrelerin devreye alınması ve montajı esnasında da süpervizörlük hizmetleri Aktif Raylı Sistemler tarafından sağlanacaktır.

Bu tür büyük projelerin doğası gereği en büyük zorluk teslim süresi sınırlamasıdır. Konsorsiyum firmalarının karşılaştıkları bu soruna karşı, esnek ve etkin tedarik sistemi yardımıyla Aktif Group çözüm üretmektedir.

×
img

  İletişime Geç!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye