Proje

Alaaddin-Adliye Tramvay Hattı

Kategori

Elektrik Mühendisliği,

Proje Durumu

Tamamlandı

Müşteri

Konya Büyükşehir Belediyesi

Proje Tanımı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Alaaddin-Adliye Tramvay hattında yer alacak 7 istasyonun tüm Cer Gücü sistemlerini ve anahtarlama ekipmanlarının yapımında Aktif Group başrol oynuyor. OG Hücrelerin, Cer Trafolarının ve iç ihtiyaç trafolarının yanında Redresör Grubu ve DC Anahtarlama Ekipmanlarının da bulunduğu Trafo Merkezlerinin yapımı hızla devam ediyor. OG Hücrelerini kendi bünyesinde Ankara da bulunan fabrikasında imalatını yapan Aktif Group, Cer ve İç ihtiyaç trafolarını distribütörlüğünü yaptığı ve özellikle Raylı Sistemlerde dünya liderlerinden biri olan Tesar markası ile tamamlamıştır.
Yine Raylı Sistemlerde adından sıkça söz ettiren ve Aktif Group‘un, Ankara’daki fabrikasının da hissedarı olan COET–FRIEM grubunun geniş ürün yelpazesine ait en önemli ekipmanlarından olan Cer Gücü redresörleri ve DC Anahtarlama ekipmanları da Konya tramvay projesindeki trafo merkezlerinde yerini almıştır. Böylelikle OG’den katanere kadar tüm enerji dağıtımında Aktif’in imzası bulunmaktadır.
Güzergâhın sonunda raylı sistem taşıtları için depo alanı ile bakım ve oranım istasyonu yer alacak ve bu depo alanı ile bakım ve oranım istasyonunda besleme sistemlerini yine Aktif Group üstlenmiştir.
Uzunluğu 5 bin 33 metre olan söz konusu tramvay hattının yanı sıra Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından son model 60 tramvay alımı ile mevcut Alaaddin-Üniversite hattına ihtiyaç duyulan Cer gücü temininde de Yapı Merkezi ve Yapıray ile birlikte Aktif Group rol almıştır. Mevcut Hatta bulunan 3 trafo merkezinin güçlendirilmesinde kullanılacak tüm OG Hücrelerin, Cer trafolarının, Redresör ve DC Hücrelerin temini Aktif Group tarafından yapılmıştır.
Proje genelinde kullanılan ekipmanlar;
7 adet 1500 kVA Cer trafosu
1adet 1000 kVA İç ihtiyaç trafosu
2 adet 100 kVA İç ihtiyaç trafosu
1 adet 400 kVAr Şönt Reaktör Sistemi
7 adet 1500 kW Cer Gücü Redresörü
7 adet Incoming Hücresi
15 adet Fider Çıkış Hücresi 750 VDC, 3000 A
3 adet Negatif Voltage Limiting Device
15 adet 36 kV SMC Metal Clad OG Hücresi
6 adet 36 kV SME Metal Enclosed OG Hücre
×
img

  İletişime Geç!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye