Proje

MAX IV Laboratuvarı Orta Gerilim Hücreleri

Kategori

Elektrik Mühendisliği,

Proje Durumu

Tamamlandı

Müşteri

Lund Üniversitesi

Proje Tanımı

Aktif marka OG Hücre, İsveç’in Lund kentinin kuzey doğusunda bulunan Lund Üniversitesi’nin içerisinde inşaa edilmiş olan MAX IV Laboratuvarının enerji temininde tercih edildi. MAX IV Laboratuvarı, MAX-LAB laboratuvarlarının 4. fazıdır. İnşaasına 2010 yılında başlanan MAX IV Laboratuvarı’nın yapımı 2015 yılında tamamlandı. Nükleer fizik adına önemli çalışmaların yapıldığı MAX-LAB laboratuvarları, elektron hızlandırıcısı olup Lund Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.
Yüksek güvenlik ve enerji sürekliliği gerektiren bir uygulama olduğu için güvenle Aktif marka OG pano, tercih sebebi olmuştur. Aktif Grup’un deneyimli mühendisleri tarafından 2008 yılında tasarımı yapılmış ve tüm tip testleri tamamlanmış olan SNC serisi metal clad hücreler (og hücre), laboratuvarın enerji teminini sağlamak için kullanıldı.
12 kV gerilim seviyesindeki 8 adet SNC serisi orta gerilim pano 2014 yılında teslim edilmiştir. MAX-LAB gibi yüksek işletme ve personel güvenliği gerektiren uygulamalar için SNC serisi og hücre ürünümüz güçlendirilmiş elektriksel ve mekaniksel kilitleme sistemlerine sahiptir.

×
img

  İletişime Geç!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye