Proje

Uşak Organize Sanayi Bölgesi OSOS Sistemi

Kategori

Enerji İzlemesi ve Verimlilik,

Proje Durumu

Tamamlandı

Müşteri

Uşak Organize Sanayi Bölgesi

Proje Tanımı

OSOS sisteminde, Uşak Organize Sanayi bölgesi, şirketimizin 10 yıllık tecrübesini ve Iskraemeco ürün kalitesini göz önüne alarak Aktif Mühendisliği tercih etmiştir.

OSOS kapsamında dâhili GPRS modemli MT831 ve yine dâhili GPRS modemli, kesicili MT372 elektrik sayaçları kullanılmıştır. Bu sayede 400’ü aşkın abonenin elektrik enerjisi tüketimi ve güç kalitesi uzaktan izlenebilir, ayrıca alçak gerilim abonelerinin enerjileri uzaktan kontrol edilebilir duruma gelmiştir.
OSOS sisteminin en büyük avantajı ise kayıp/kaçak tüketimini minimize etmesi olmuştur. Henüz kurulması üzerinden bir sene geçmemesine karşın ölçüm hassasiyetini geliştirerek ve kaçak kullanımı engelleyerek kurulum maliyetinin büyük bir kısmını geri ödemiştir.
OSOS ana kumanda merkezi, tam yedekli olarak ve sanallaştırma teknolojisi kullanılarak dizayn edilmiştir. Herhangi bir sunucu arızasında, yedek sunucu milisaniyeler içerisinde devreye girerek herhangi bir kesinti olmadan çalışmaya devam edilebilmektedir. Benzer şekilde OSOS sistemi harici depolama ve yedekleme üniteleri ve bu ünitelerdeki RAID mimarisi sayesinde bir veri kaybı olması da söz konusu olmamaktadır.
OSOS yazılımı olarak, Aktif bünyesinde on beş seneyi aşkın süredir sürekli geliştirilen ActWin Smart yazılımı tercih edilmiştir. Yazılım ile sayaçlar ve hacim düzelticiler okunmakta, ölçüler veriler üzerinden sayısız rapor alınabilmekte ve faturalar kesilebilmektedir.
Elektrik abonelerinin yanı sıra Elcor marka hacim düzelticilerinin anlık ve geçmişe yönelik tüketim bilgileri de OSOS sistemine dâhil edilmiştir. Bu sayede OSB katılımcıları (tüketiciler) ve serbest tüketiciler ActWin Smart yazılımının bir parçası olan internet arayüzünü kullanarak kendi tüketimlerini ve geçmiş fatura bilgilerini görüntüleyebilmektedirler. OSOS yazılımının detaylarına Actwin Smart sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
×
img

  İletişime Geç!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye